Komory hiperbaryczne

Komory hiperbaryczne AHA Flex przeznaczone są do wykonywania zabiegów terapii hiperbarycznej. Komory hiperbaryczne mają na celu zwiększenie dostarczania tlenu do krwi w środowisku o podwyższonym ciśnieniu w celu przyspieszenia migracji tlenu do komórek organizmu i zwiększenia ich dotlenienia (co sprzyja ich regeneracji).

Komora hiperbaryczna

Komory hiperbaryczne AHA Flex 18 i AHA Flex 20 są wykonane z wysokiej jakości materiałów antyoksydacyjnych, które zachowują swoje wyjątkowe właściwości pomimo bardzo wysokiego stężenia tlenu.

Wysokie ciśnienie robocze jest możliwe dzięki unikatowemu systemowi zamknięcia – specjalnemu zamkowi błyskawicznemu i pasom z klamrami (zabezpieczającym zapięcie). Komory AHA Flex składają się z potrójnego worka. Worek wewnętrzny jest przeznaczony do uszczelnienia, natomiast wierzchni oraz siatka pasów mają za zadanie chronić worek wewnętrzny i utrzymywać właściwy kształt komory. Wnętrze komory jest białe, ponieważ kolor ten daje uczucie świeżości i wrażenie większej przestrzeni. Biała jest również zewnętrza strona komory. Specjalny system zaworów i instrumentów umożliwia kontrolowane zarządzanie ciśnieniem.

Mimo, że komora jest zarejestrowana dla jednego użytkownika, jej wymiary pozwalają na komfortowe korzystanie z niej przez dziecko z rodzicem.

Komory hiperbaryczne AHA Flex są wspierane przez specjalne, podwójne podpory stabilizujące. Wewnątrz komory znajduje się rama, która zapobiega przed całkowitym zwijaniem komory (gdy nie jest pod ciśnieniem). W ten sposób nawet pusta komora bez ciśnienia utrzymuje swój właściwy kształt, pozostawiając pacjentowi wystarczająco dużo miejsca, aby zająć wygodna pozycję. Komora hiperbaryczna AHA Flex działa z pomocą sprężarki AHA Air 22, która umożliwia wzrost ciśnienia wewnątrz komory AHA Flex. Sprężarka pozostaje włączona przez podczas całego zabiegu, ponieważ zapewnia optymalną wentylację komory. Systemy hiperbaryczne AHA Flex 18 i AHA Flex 20 posiadają gwarancję obejmującą 2 lata bądź 2 000 godzin pracy (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej).

Przeznaczenie

Komory hiperbaryczne AHA Flex można stosować zarówno w instytucjach medycznych pod nadzorem lekarza, jak i w ośrodkach odnowy biologicznej oraz prywatnych mieszkaniach (na osobisty użytek).

Komory hiperbaryczne AHA Flex przeznaczone są do wykonywania zabiegów terapii hiperbarycznej. To urządzenia mające na celu zwiększenie dostarczanej ilości tlenu do krwi w środowisku o podwyższonym ciśnieniu. Szybsza migracja tlenu do komórek organizmu zwiększa ich dotlenienie i wspomaga regenerację.

Komory hiperbaryczne AHA Flex można stosować w placówkach medycznych, ośrodkach odnowy biologicznej oraz w warunkach domowych. Urządzenia mogą być obsługiwane jedynie przez wykwalifikowanych operatorów, którzy zostali przeszkoleni zgodnie z opracowanym programem szkoleniowym (zobacz kurs operatora).

Produkty

Komory hiperbaryczne AHA Flex

komory hiperbaryczne aha

Koncentrator tlenu AHA Oxy

koncentrator tlenu do komory hiperbarycznej

Sprężarka powietrza AHA

sprężarka powietrza aha