Autyzm
Na zaburzenia autystyczne (autyzm) składa się szerokie spektrum zaburzeń neurorozwojowych (występujące pod wspólną nazwą spektrum autystyczne – ang. ASD), które charakteryzuje się ograniczonymi i powtarzalnymi zachowaniami z towarzyszącym niedorozwojem umiejętności komunikacyjnych i społecznych. Spektrum autystyczne to statyczne zaburzenie neurologiczne, którego do tej pory nie udało się wyleczyć.
Niedokrwienie twardówki lub jej zanik
Zewnętrzna powłoka oka, twardówka, chroni integralność gałki ocznej. Składa się z włókien kolagenowych, elastynowych oraz glikoprotein i jest prawie całkowicie pozbawiona naczyń krwionośnych. Składniki odżywcze dostarczane są do niej poprzez krążenie podsiatkówkowe i nadtwardówkowe. Niedokrwienie twardówki i jej zanik mogą występować w połączeniu z chorobami całego ciała lub oczu.
Uszkodzenia na skutek zmiażdżenia
Uszkodzenia na skutek zmiażdżenia to różnego typu krwawienia, zasinienia, zespół ciasnoty powięziowej (zwiększone ciśnienie w kończynie górnej lub dolnej, powodujące poważne uszkodzenia mięśni, nerwów, naczyń krwionośnych i tkanek), złamania, skaleczenia (rany otwarte), uszkodzenia nerwów, wtórne infekcje, zmiażdżone palce oraz inne rany.
Śródmiąższowe zapalenie pęcherza/zespół bolesnego pęcherza
Zespół bolesnego pęcherza/śródmiąższowe zapalenie pęcherza (ang. PBS/IC) to ogólne określenia dolegliwości klinicznych i patologicznych. Dowiedziono, że terapia tlenem hiperbarycznym jest skuteczna zarówno w leczeniu pacjentów z krwotocznym zapaleniem pęcherza moczowego wywołanym chemioterapią, jak i w przypadku przewlekłego popromiennego zapalenia pęcherza moczowego.