Terapia hiperbaryczna

Wielu lekarzy opisuje tlenoterapię hiperbaryczną jako znaczący postęp w medycynie, który pod względem wydajności i skuteczności można porównać z przeprowadzeniem transfuzji lub antybiotykoterapią. Potwierdzają to pozytywne wyniki wieloletnich badań.

SKUTECZNA

Terapia w komorze hiperbarycznej

Efektywność tlenoterapii hiperbarycznej zależy od spełnienia trzech warunków: terapia odbywa się w komorze, pacjent wdycha czysty tlen a ciśnienie musi być wyższe niż atmosferyczne. Komory AHA spełniają wszystkie te czynniki. Oferujemy jedno- i wieloosobowe modele, w których podczas trwania zabiegu nie ma żadnych innych gazów oprócz tlenu – w przeciwieństwie do innych komór dostępnych na rynku (charakteryzujących się stężeniem tlenu na poziomie 21%). W standardowych komorach tlen wdychany jest przez maskę typu NRB (non-rebreather) lub inną podobnego typu. Ciśnienie w komorze hiperbarycznej jest dwukrotnie wyższe niż ciśnienie otoczenia.

Wdychanie czystego tlenu podczas tlenoterapii hiperbarycznej oznacza oddychanie dwukrotnie bardziej stężonym tlenem w środowisku z wielokrotnie (nawet 9,5 razy) większą ilością tlenu niż w powietrzu atmosferycznym. Tlenoterapia hiperbaryczna (ang. HBOT) używana jest od ponad pół wieku w profilaktyce wielu dolegliwości oraz w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia. Wszystkie choroby powodowane przez niedokrwienie (i niedotlenienie) komórek oraz te, w których objawem jest obrzęk (opuchlizna tkanek lub nerwów) mogą być z powodzeniem leczone z użyciem tlenu hiperbarycznego. To bezpieczna, prosta, nieinwazyjna i bezbolesna metoda, bez szkodliwych skutków ubocznych.